מטבחים – מאז ועד היום

מטבחים – מאז ועד היום

מטבחים מאז ועד היום, סקירת המטבח ויעודו לאורך השנים.
תפיסת המטבח בקרב ציבור הדיירים, המעצבים והיצרנים כיום השתנתה ללא היכר. אם בעבר חדר המטבח היה חדר קטן וצדדי בבית, חדר אשר שימש כמעט רק עבור בישול והדחת כלים, הרי שכיום מהווה המטבח מוקד ראשון בחשיבותו לעיצוב, אסתטיקה, יצירתיות, דמיון ומשפחתיות.

עולם עיצוב המטבחים עבר תמורות ותהפוכות רבים משחר ההיסטוריה ועד היום. בעבר, אזור המטבח היה אזור בעל מטרות מוגדרות וקבועות כמו בישול ואפיה, הדחת כלים ואחסנת אוכל. תפקידי המטבח הללו ניכרו היטב בעיצוב המינימאלי של המטבח ובאו לידי ביטוי בשטח מצומצם, צניעות ופונקציונאליות מרבית. מאפייני המטבח הישן הללו השתנו כאמור וכיום, מהווה המטבח פלטפורמה עיצובית מתקדמת וסמל לחדשנות, דינאמיות ויצירתיות.

מטבחים מאז ועד היום, עיצוב מטבחים - פורמג'יו מטבחים

חדוות הבישול כגורם מרכזי להתפתחותו של המטבח החדש

 אמנות הבישול בימינו לא שמורה רק לבעלי אמצעים או לשפים מומחים וכיום, המטבח הישראלי הוא ליבה של הסצנה המשפחתית. ההתפתחות הקולינארית ונגישותה לכלל האוכלוסייה, מאפשרת לכולנו ליהנות ממלאכת הבישול, האפייה והאירוח הביתיים. בהתאם, התפתחו להם סגנונות עיצוב מרהיבים ומגוונים המתאימים לכל בית על פי האופי, הטעם והמנהגים השונים הרווחים בו.

בין פרקטיות לאסתטיקה – מה חשוב לדעת לפני תכנון המטבח?

קודם שיפוץ או בנית המטבח החדש, כדאי להכיר כמה מהפרמטרים הבסיסיים שיסייעו לכם בבניית המטבח האפקטיבי והטוב ביותר לאורך שנים:

פרקטיות: ראשית, הגדירו מהם הצרכים האישיים שלכם מאזור המטבח: האם תפקידו הוא לאפשר בישול ואפייה בלבד? האם גם אחסון כלים ואוכל? האם תרצו לקיים את ארוחות המשפחה באזור זה? האם תרצו גם לארח באמצעותו? הגדרת הצרכים המדויקים תסייע לכם להתאים את מאפייני המטבח לשימושים האישיים שלכם ובכך, להפיק את המיטב מאזור מרכזי זה של הבית.

עיצוב ואסתטיקה: המטבח הביתי מהווה כיום פלטפורמה נהדרת לעיצוב איכותי ומתקדם. מטבחים פתוחים, מטבחים קלאסיים, מטבחים מודרניים או מטבחים כפריים – סגנונות עיצוב רבים ומגוונים עשויים להתאים לכם – על פי הצרכים אותם הגדרתם, על פי הטעם האישי שלכם ועל פי התקציב.

♥ אז אחרי שקראנו על מטבחים מאז ועד היום, אנו מזמינים אתכם לשלב במטבח שלכם אסתטיקה ופרקטיקה, צרו קשר ⇐

דילוג לתוכן