משפץ, בונה איך מתחילים?

משפץ, בונה איך מתחילים?

כל מה שאתה צריך לדעת בדרך לתכנחון מטבח חלומותייך.
ההחלטה אודות עיצוב המטבח הביתי היא החלטה משמעותית ביותר אשר תלווה אותנו לאורך שנים ארוכות. בין אם אתם עומדים בפני תחילתו של תהליך שיפוץ המטבח הקיים ובין אם אתם בונים מטבח חדש לחלוטין, הנה מספר כללים בסיסיים שיעזרו לכם לצלוח כהלכה את התהליך ולעצב את המטבח הפרקטי, הנוח וגם הבטיחותי ביותר.

צעדים ראשונים
תשתיות: הפרמטרים הראשונים אותם יש לקחת בחשבון בתחילת כל תהליך שיפוץ או בניה, הם אלו הקשורים במבנה מערכות המים, החשמל, הגז והביוב. במקרה של שיפוץ, כדאי להתאים את מבנה המטבח לאלו בכדי להימנע מיצירת שינויים מורכבים ומיותרים. במקרה של בניה, מומלץ לתכנן את המטבח כבר בשלביו הראשונים של תכנון הבית.
מדידות: השלב השני בתחילת התהליך הוא מדידית החלל המיועד – מדידת קירות חדר המטבח, מדידת הגובה והרוחב של החלונות, מדידת מרחק החלונות מהרצפה ומאחד הקירות הסמוכים לקבלת מיקום מדויק. בין השאר יסייעו המדידות למיקום נקודות האינסטלציה השונות (מרכז ברזים, ביוב)

הגדרת צרכים
מאפייניה האישיים של כל משפחה הם מרכיבים הכרחיים בהחלטות העיצוב למיניהן. היות ואזור המטבח הוא אזור מרכזי ודינאמי, כזה שאמור להחיל גם מוצרים וכלי אחסון וגם את הדיירים עצמם, חשוב להתאים את תכנון האחסון והמרחב באופן מירבי, כמו גם את חומרי הגלם מהם עשוי המטבח:
רצוי למשל שמשפחה בעלת ילדים קטנים תבחר בדלתות פורמייקה הידועות בעמידותן ובקלות נקיונן.
יש להתחשב בנתונים האישיים של האדם הפועל במטבח – בגובהו, בנטיית ידו, (ימני או שמאלי) ועוד, כדי להשיג נוחות מקסימאלית במהלת ההתנהלות היומית במטבח.

תכנון מטבח, כל מה שצירך לדעת לפני קניית מטבח - פורמג'יו מטבחים

לאחר שהגדרתם את תקציבכם לבניית המטבח, חלקו את התקציב על פי הפרמטרים הבאים:
ארונות חשמל ופרזול: מדפים, ארונות, מגירות, ידיות ועוד.
כלים סניטריים: כיורים, ברזים ושיש.
מכשירי חשמל: תנור, מיקרוגל, מדיח, מקרר ועוד…
חיפויים: משטחי זכוכית, קרמיקה ועוד.
עבודות שיפוץ: אינסטלציה, חשמל, גז, גבס וכו׳…

כללי בטיחות בתכנון המטבח
על משטח העבודה בין הכיריים ובין הכיור להיות במרווח מומלץ של בין 80-120 ס״מ. מומלץ להציב משטח עבודה משני צידי הכיור והכיריים כדי לאפשר הנחת חפצים (סירים, כלים ועוד).
במטבחים אשר בנויים בצורת ח׳ יש לשמור על מרווח של 120-150 ס״מ בין הארונות. חשוב להימנע מהצבת הכיריים מתחת לחלון כדי למנוע הצטברות של לכלוך על גבי הזגוגיות וגם, מחשש לליבוי אש במקרה של שריפה.
על נישת המקרר להיות גדולה בכ-10 ס״מ מרוחבו

דילוג לתוכן