עיצוב המטבח על-פי תורת הפנג שוואי

עיצוב המטבח על-פי תורת הפנג שוואי

מעצבים רוחניות במטבח

סגנון עיצוב הפאנג שווי הוא סגנון ייחודי ועשיר אשר מזמן חצה את גבולות המזרח הרחוק. בתים רבים ברחבי העולם כמו גם בישראל, בוחרים באמנות בינלאומית זו, היוצרת סביבה הרמונית ותומכת מבחינה אנרגטית, לעיצוב ביתם. באמצעות סידור מרחב החיים באופן מאוזן ותומך, בזכות שימוש נכון בצבע, בכיווני הריהוט והאור, הפכה שיטת הפאנג שווי לתורה עיצובית של ממש, המצליחה להשפיע רבות על חיי הדיירים בבית.

פנג שוואי במטבח, עיצוב המטבח על פי תורת הפנג שוואי - פורמג'יו מטבחים

עקרונות עיצוב המטבח על פי הפאנג שוואי

עיצוב המטבח על פי הפאנג שווי מאופיין על פי כמה עקרונות בסיסיים, אשר נועדו להעניק לנו אווירה נעימה והרמונית. ביניהם:

שולחן האוכל: על פי הפאנג שווי, על שולחן האוכל במטבח להיות עגול וחסר פינות או זוויות. זאת על מנת לאפשר תקשורת מעגלית והרמונית בין יושבי השולחן.

אוויר ואור: כניסתו של אוויר צח ואור במטבח הם לא פחות מהכרחיים על פי הפאנג שווי. יש בכך מן ההיגיון – באזור המטבח מצטברים לא אחת ריחות חזקים של בישול, אשפה ותבלינים ולכך, עיקרון זה של הפאנג שוואי נותן מענה יעיל.

חלל פתוח: עיקרון נוסף וחשוב הוא שמירה על דרכי גישה פנויות ונוחות למקומות אחסון שונים במטבח. כמו כן, יש להימנע מעומסים מיותרים, משמירה על חפצים שאינם נמצאים בשימוש, מאחזקת מכשירי חשמל לא תקינים ועוד. דחיסות יתר שכזו, עלולה ליצור חסימות אנרגטיות המנוגדות לתורת הפאנג שווי.

עם הפנים קדימה: על פי הפאנג שווי, כדאי להציב את משטח העבודה המרכזי מול הכניסה למטבח. כך, נוכל לראות מי נכנס או יוצא מהמטבח כאשר פנינו קדימה ולהשיג תחושת שליטה בריאה.

בין האש ובין המים: יש להקפיד, ממש כבימי קדם, על הפרדה בין אלמנטים של מים לאלמנטים של אש. בתרגום מודרני, אלמנטים של אש יהיו למשל תנור, כיריים, מיקרו או טוסטר ואלמנטים של מים יהיו למשל כיור, מקרר, מתקני מים למיניהם ועוד.

מן הצומח: הצבת פרחים ועציצים טריים במטבח תסייע לאיזון האנרגטי במטבח. הקפידו להימנע משימוש בפרחים מיובשים להם חסרה על פי הפאנג שווי אנרגיית חיים.

זרימה, זרימה, זרימה: עיקרון נוסף וחשוב של הפאנג שווי הוא פשוט לזרום עם כל מה שנעים וטוב לנו. לכן, כל מטבח שיעוצב בצורה נוחה ואהובה עליכם, עשוי לגרום לתחושת השקט, השלווה והנינוחות המיוחלת.

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

כתבות נוספות

דילוג לתוכן